Proste sposoby na poprawę stylu – poradnik dla mężczyzn

Co zrobić, by wyglądać po prostu lepiej? Jak niewielkim kosztem odświeżyć męskie stylizacje i przenieść ich stylowość na wyższy poziom? Proste rozwiązania zwykle są najlepsze, więc to na nich warto się oprzeć. Ten, kto zdecyduje się na zastosowanie przynajmniej kilku poniższych rad w praktyce, błyskawicznie zapewni sobie dużo lepszy wygląd, a zarazem lepszą samoocenę i naturalną pewność siebie.

Kolorystyka zgrana z typem urody

Czerń być może jest klasyczna, ale nawet ona nie pasuje do każdego typu urody, co widać wyraźnie, gdy osoba o bardzo jasnej karnacji i jasnym kolorze włosów oraz niebieskich źrenicach nagle przywdziewa na siebie smolisty garnitur i łączy go z ciemnymi butami, ciemną koszulą i ciemnymi dodatkami. Każdy mężczyzna powinien dążyć do skomponowania swojej własnej idealnej palety barw, którą można utworzyć w oparciu o swój typ i kolor karnacji, ale też i kolor włosów, oprawę oczu czy nawet ewentualny zarost. Warto też zwrócić uwagę na tonacje poszczególnych barw. Klasyczny błękit nie jest bowiem tym samym co ponury granat. Ten pierwszy kolor pasuje do jasnego typu urody, podczas gdy drugi najkorzystniej wygląda w połączeniu z czarnymi lub ciemnobrązowymi włosami.

Pasek dopasowany do obuwia

Typowe stylizacje do pracy składają się zwykle z koszul męskich i prostych spodni, do których dobiera się dwa podstawowe akcesoria – buty i pasek. No i właśnie te akcesoria powinny tworzyć ze sobą spójną estetyczną całość. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której będą wyglądać tak, jak gdyby pochodziły z dwóch różnych kompletów i jak gdyby docelowo miały się znaleźć w dwóch zupełnie innych stylizacjach.

Prosta rada – jeżeli obuwie jest czarne, najbezpieczniej dobrać do niego czarny pasek, a w przypadku butów brązowych oczywiście ten brązowy. Warto też zwrócić uwagę na konkretną tonację koloru. Jasny brąz znacząco różni się od tego ciemnego, a czerń również może być bardziej lub mniej nasycona. Nawet takie szczegóły mają znaczenie dla końcowego wyglądu stylizacji.

Uwaga na oversize

Moda na kroje oversize nadal nie przemija, ale nawet jeśli jest się zwolennikiem trendów i lubi się za nimi podążać, czasami warto je sobie odpuścić. Dobrze dopasowana do ciała koszulka zawsze zaprezentuje się o niebo lepiej od tej kupionej w za dużym rozmiarze bądź od tej, która celowo zostanie przygotowana tak, by wyglądać na zbyt długą i za szeroką. Kroje oversize wymagają naprawdę nieskazitelnie dobrze wymodelowanej, bardzo szczupłej sylwetki. Ciężko natomiast zgrać je w taki sposób z pozostałymi częściami stroju, by nie wyglądać w nich niczym strach na wróble okryty za dużym odzieniem. W pewnym wieku z krojów oversize warto w ogóle całkowicie zrezygnować. Mimo wszystko powinny być one zarezerwowane dla młodzieży, która dopiero zaczyna bawić się modą.

Podwijanie rękawów/nogawek

Kolejnym banalnie prostym w zastosowaniu tipem będzie podwijanie rękawów bądź nogawek. Oczywiście ten patent nie zadziała w odniesieniu do strojów eleganckich i formalnych, ale umożliwi on zmianę wizerunku stylizacji na coś luźniejszego i bardziej swobodnego, sprawdzającego się przy załatwianiu zwykłych codziennych sprawunków i na spotkaniach ze znajomymi. 

Koszule dla Panów noszone na co dzień powinny mieć podwijane rękawy, które najlepiej zakończyć tuż za łokciem (wymaga to oczywiście zastosowania koszuli z mocno dopasowanymi i długimi rękawami). O dziwo podobny patent można zastosować na koszulkach i zwykłych t-shirtach. W ich przypadku rękawek powinien zostać zawinięty delikatnie do  środka, jak gdyby chciało się go schować do wewnątrz, w celu lepszego dopasowania materiału do ramienia.

Mniej znaczy więcej

Tekst tego rodzaju po prostu musi się zakończyć jedną z bardziej uniwersalnych i ważniejszych rad, którą wszyscy powinni wziąć sobie do serca – i mężczyźni, i kobiety. Prostota często jest najpiękniejsza, dlatego stylizacje nie muszą być wcale przekombinowane, by świetnie się prezentowały. Nieraz lepiej właśnie zrezygnować z tego kolejnego dodatkowego elementu. Minimalizm sprawdza się w każdej dziedzinie życia, nawet i w ubiorze.